TALENTET JACK MOORHOUSE:

Har skrevet under på ny kontrakt - sendes ut på lån

Publisert Sist oppdatert

Manchester United bekrefter på sine nettsider fredag kveld at midtbanetalentet Jack Moorhouse har skrevet under på en ny kontrakt med klubben - og går på lån den kommende sesongen. 

Akademiproduktet har skrevet under på en ny treårskontrakt med opsjon på ytterligere ett år, og skal nå tilbringe 2025/26-sesongen på lån i Leyton Orient. 

Jack Moorhouse i aksjon for Uniteds førstelag mot ASEAN All Stars i mai.

Der skal han, etter å ha levert en rekke gode prestasjoner for flere av Uniteds akademilag, få verdifull erfaring fra seniorfotballen på et bra nivå. Leyton Orient spiller i League One, nivå tre i engelsk fotball, og var uhyre nærme å rykke opp til Championship forrige sesong. 

De tok seg til payoff-finalen der de ble slått av Charlton. 

Leyton Orient ledes av Richie Wellens, som selv var i United-akademiet. Wellens fikk en tellende United-kamp i 1999 før han dro videre i 2000. 

Moorhouse slutter seg til «The Os» etter å ha selv hatt en meget god sesong i United. Han ble kåret til månedens spiller i PL 2 i desember og var med i flere av Rúben Amorims kamptropper. Han var også med og fikk spille da United var i Asia etter 24/25-sesongen. 

United har hatt en tydelig plan og et klart mål om å sende flere unge talenter på lån denne sommeren. Tidligere fredag ble det bekreftet at Ethan Wheatley går på lån til Northampton, og med Moorhouse-lånet har totalt ni United-spillere dratt på lån i sommer. 

Powered by Labrador CMS