Senne Lammens imponerer på treningsfeltet

LAMMENS FØRSTE UKER:

Førstemann inn, sistemann ut

Publisert Sist oppdatert

Etter tvilsomme forestillinger fra både André Onana og  Altay Bayındır i sesongåpningen, var Senne Lammens debut et emne for stadig spekulasjon.

Mot Sunderland forrige lørdag kom endelig belgieren på banen - og til tross for en ganske rolig kamp mellom stengene, var supporterne begeistret for det de fikk se.

Med unntak av en èn-mot-èn situasjon i kampens døende minutter var det få store prøvelser for klubbens nyervervede målvakt - samtidig var det noe solid over hele forestillingen. 

Usikkerheten i feltarbeidet var borte, ballen ble holdt i fast grep, og skuddene slått ut i ufarlig område. 

Store sko å fylle - hjemmefansen sammenlignet Senne Lammens med denne karen.

Grunnarbeidet gjorde at fansen både på stadion og hjemme i stua slapp å bite negler hver gang keeperen måtte i aksjon. 

«Are you Schmeichel in disguise», runget det fra Stretford End. 

Prematurt, kanskje. 

Men det sier først og fremst noe om hvor sulteforet man var på å kunne ha tillit til den bakerste mannen på laget.

Rúben Amorim lettet på sløret rundt den forsinkede debuten for Lammens i pressesonen etter matchen mot Sunderland:

– Jeg følte han trengte tid når han ankom. Det er så mye på én gang: nytt land og nye lagkamerater.

– Presset på målvakter er enormt. Han trengte grundige forberedelser før han kunne starte - men han gjorde det bra!

Rúben Amorim som ler på pressekonferanse, 19. september 2025. Press conference.
Rúben Amorim hadde all grunn til å smile etter oppgjøret mot Sunderland.

Det var med andre ord en fornøyd trener, og det var det all grunn til. 23-åringen imponerte ikke bare mot Sunderland. 

Bak kulissene har han også vært en åpenbaring, skal man tro Manchester Evening News.

Senne Lammens var ikke flau for å dirigere forsvaret og gi tydelige beskjeder når Sunderland gjestet Old Trafford - noe som også reflekteres på treningsfeltet. 

Rapportene viser til en gjennomprofesjonell spiller som regelmessig er førstemann på treningsfeltet, og sistemann som reiser hjem fra Carrington. 

Lammens har raskt funnet seg til rette i klubben, både på og utenfor banen.

Han brukte i følge kilder kort tid på å finne seg permanent bopel, og har også funnet en sterk stemme som bakerste mann på treningsfeltet. 

Det er en moden, ung mann som ankom fra Royal Antwerp. Om en ukes tid går turen til Anfield - og da venter eksamen. 

Større prøve på sine ferdigheter og lederegenskaper får antageligvis ikke Senne Lammens denne sesongen. 

Powered by Labrador CMS