REDNINGSMANNEN ROSES AV CARRICK: 

– Fantastisk for ham, fantastisk for oss

Publisert Sist oppdatert

Michael Carrick så ut til å gå på sitt første tap som midlertidig United-manager, men dypt inn i overtiden dukket Benjamin Sesko opp på et innlegg fra Bryan Mbeumo og styrte inn utligningen på mesterlig vis. 

Dermed reddet sloveneren ett poeng for United, og Carrick sier han ikke hadde gitt opp håpet om at spillerne hans ville skape det magiske øyeblikket på overtid. 

– Både Casemiro og Zirkzee var nære, og jeg sa til Steve Holland at jeg følte at vi kom til å få en sjanse til. Vi klarte å skape den sjansen slik vi har gjort i det siste. Det er en fantastisk kvalitet å ha i denne gruppen at vi kan skape slike øyeblikk på tampen, sier Carrick i et intervju vist på Viaplay. 

Om slovenerens utligning sa Carrick simpelthen følgende. 

– Det var et fantastisk øyeblikk for både han og oss.

Det ene poenget Manchester United berget i Øst-London kan vise seg å bli svært verdifullt til slutt. Ettersom Chelsea rotet bort en 2-0-ledelse og avga poeng hjemme mot Leeds, er det foreløpig uendret i kampen om en Champions League-plass mellom United og Chelsea, men det er før de øvrige Premier League-kampene.

Selv om han var glad for den sene utligningen, var det en fattet Carrick som snakket med pressen etter kampen.

– Jeg har litt blandede følelser for å være ærlig. Vi var ikke på vårt beste, men West Ham fortjener ros for at de gjorde det vanskelig for oss. Vi hadde ikke den ekstra gnisten eller kvaliteten som vi har sett i det siste. Ettersom vi fikk scoringen så sent så tar vi den og retter blikket fremover. Som sagt litt blandede følelser, men jeg er ikke altfor skuffet. 

Enorme øyeblikk ga oss muligheten til å komme tilbake

Etter å ha gjort seg ferdig med rettighetshaverne gikk Carrick videre til den skrivende pressen hvor han var startet med å rette fortjent ros i retning Leny Yoro som kom inn for Harry Maguire og hadde noen avgjørende aksjoner.

– All ære til Leny for hans prestasjon. De to defensive aksjonene hans på kontringene, det var situasjoner vi visste vi kom til å få imot oss én-mot-én og var var enorme øyeblikk i kampen. 

– Han fortjener stor ros for at vi kunne gå videre, presse på og til slutt sikre oss målet som gjorde at vi fikk med oss noe fra kampen. Vi måtte satse, og ære til guttene for at de klarte det.

Benjamin Sesko fikk også på pressekonferansen ros for sin scoring.

– Det var en utrolig avslutning, spesielt med tanke på vinkelen og det å få ballen på mål – helt fantastisk. 

– Han har den evnen og har gjort det flere ganger før, så det er verken tilfeldig eller overraskende, det er det Sesko har i seg. Han er farlig i og rundt boksen. Han har scoret to ekstremt viktige mål, ett som sikret et poeng og ett som ga seier. Jeg er veldig glad på hans vegne.

Kobbie Mainoo har kommet inn i laget igjen etter lang tid i fryseboksen til Rúben Amorim. 20-åringen fortsetter å prestere på et høyt nivå og Carrick ble nå spurt om hvilken innvirkning akademiproduktet har på dette laget.

– Han gjør jobben sin i laget ved siden av Casemiro, og de har et godt samarbeid. De utfyller hverandre både med og uten ball. Han tar med seg ballen, binder laget sammen og starter mange av angrepene våre. Han har en veldig positiv innvirkning på laget vårt, og det er gledelig å se.

– Mye positivt å ta med seg fra de fem kampene

Videre erkjente Carrick at det er vanskelig å sette sammen lange rekker med resultater i en sesong hvor det er svært lite som skiller på tabellen og at alle kan slå alle.

– Vi vet hvor vanskelig det er å sette sammen gode resultatrekker i denne ligaen. Det ser du på resultatene til andre lag også – det er ikke lett å vinne hver kamp. Noen ganger sitter alt, andre ganger er det mer krevende. Da må du finne svarene og en måte å få med deg poengene på. Vi ønsket å holde nullen og vinne kampen på den måten, og det var frustrerende å slippe inn mål slik vi gjorde. Men vi klarte å få med oss noe, og nå går vi videre.

– Når vi ser disse fem kampene under ett, og vi står igjen med fire seire og én uavgjort, vil jeg si at det er veldig mye positivt å ta med seg.

Blir værende i Manchester

Helt til slutt ble den tretten dager lange pausen før neste kamp mot Everton igjen et tema ettersom det lenge har vært spekulert i om United skulle til varmere strøk for å spille en lukerativ treningskamp og samtidig legge ned trening før neste tellende kamp.

Carrick bekreftet nå at laget blir værende i Manchester hvor de kommer til å legge ned gode økter samtidig som det blir mulighet for flere til å hente seg inn.

– Vi kommer til å bli værende i Manchester og det er en sjanse for flere, som sliter med  småting, til å komme tilbake. I tillegg får vi muligheten til å jobbe med flere ting som vi ønsker på trening og at vi kan lære av de fem kampene vi har spilt nå.

– Det er helt klart rart med tretten dager uten kamp, men vi skal gjøre det beste ut av det.

Powered by Labrador CMS