TRENGTE EKSTRAOMGANGER:

Duket for United-duell i VM-semifinalen

Publisert

England og Argentina er begge klare for semifinale i VM.

De møtes i jakten på en finalebillett, og det betyr en United-duell mellom Marcus Rashford + Kobbie Mainoo og Lisandro Martínez. 

Sistnevnte ble, natt til søndag skandinavisk tid, klar for VM-semifinale etter en 3-1-seier over Sveits. Argentinerne trengte ekstraomganger, men avanserte mot et Sveits-lag som spilte med én mann mindre mot slutten av kampen og i ekstraomgangene.

Alexis MacAllister, Julian Alvarez og Lautaro Martínez scoret målene for Argentina. 

«Licha» spilte samtlige 120 minutter for Argentina. Neste hinder for han og de regjerende verdensmesterne er England.

Lisandro Martínez og hans landsmenn feirer semifinalebilletten.

Om det blir noen United-duell ute på selve gressteppet gjenstår å se. 

Kobbie Mainoo har vært ubenyttet reserve gjennom hele mesterskapet, og Marcus Rashford så også England avansere til semifinalen fra benken. 

Et par timer før Argentinas kamp sikret England sin semifinalebillett med en 2-1-seier over Norge. Også de trengte ekstraomganger for å ta seg videre. 

Norge tok ledelsen gjennom Andreas Schjelderup, men Jude Bellingham scoret to ganger og sørget for engelsk seier. 

I den andre semifinalen møtes Spania og Frankrike. Semifinalene spilles 14. og 15. juli. 

Før kampen mot Norge fikk Kobbie Mainoo og det engelske landslaget storfint besøk av Sir David Beckham.


Powered by Labrador CMS