- Jeg kjenner klubben og vet hva som forventes. Men å tenke på fremtiden og hvor lang tid jeg har i jobben, det er tåpelig å tenke på den måten.
Det sier Michael Carrick på fredagens pressekonferanse. Han ble spurt om fremtiden og hvor trygg han føler seg i jobben.
De britiske journalistene har begynt å slipe knivene sine. En tøff sesongstart og to hjemmetap med bare noen dagers mellomrom, har fått journalistene til å stille stadig mer kritiske spørsmål til Uniteds hovedtrener.
- Det er to-tre kamper, passer Carrick på å påpeke, og legger til:
Annonse
- Men det er to-tre kamper for mye. Jeg hater å tape.
- Det er mitt ansvar, og det lever jeg fint med. Det handler ikke om å fordele skyld og man kan fint skylde på meg. Jeg tar ansvaret uansett hva det er, men det er ikke det det handler om. For oss handler det om å finne løsninger og bli bedre. Og med oss snakker jeg om hele klubben. Spillerne, de ansatte, eierne, supporterne. Det er en kollektiv greie, sier Carrick.
Alex Livesey
Det er ikke nødvendigvis bare selve tapene som har fått flere til å tvile på Carrick eller stille kritiske spørsmål. Det er noe med konteksten. Å tape hjemme i et Manchester-derby der man er i overtall i over en time gjør noe med følelsen.
Å tape hjemme mot Brighton etter å ha fått en pangstart med en tidlig 2-0-ledelse fører til det samme. Etter sistnevnte kamp sang Stretford End «What the f*cking hell was that?».
- Vi liker ikke å tape kamper. Det er ikke sånn at jeg liker den følelsen. Men det påvirker ikke hva vi gjør videre.
Carrick er klar på at han trives i jobben og ikke kan se for seg å gjøre noe annet.
- Jeg vil ikke være noe annet sted. Dette er klubben for meg. Jeg regnet med at det på et eller annet tidspunkt ville komme en tøff periode som vi må jobbe oss gjennom.
Alex Livesey
Dette er utvilsomt den tøffeste perioden i Carricks tid som United-sjef.
Annonse
Fire poeng på sesongens fire første ligakamper er fasit.
- Fakta er at dette har skjedd i starten av sesongen. Hadde det det skjedd i november hadde jeg kanskje sett litt annerledes på det. Nøkkelen for oss nå er å være fokuserte og fortsette. Disse tingene kan skje, selv om vi ikke liker det, sier han, og fortsetter:
- Det er ikke en katastrofe eller krise. Det er ikke verdens undergang. Det er ikke sånn at vi har hatt en lang og grusom resultatrekke. Vi har tapt et par kamper i det siste, og vi føler at vi vi har vært med i alle kampene vi har spilt, og også vært det beste laget i starten av kamper.
- Det er ikke sånn at vi sliter hele tiden. Vi har gjort mye bra i kampene. De gode tingene vi gjør forsvinner og glemmes, men det forsvinner ikke for oss.
Søndag venter en viktig kamp - borte mot Fulham. Det er den siste før en tre uker lang landslagspause.