Leah Galton feirer 2-0-målet sitt i Manchester United 2-0 Leicester City Women sammen med Grace Clinton, Aoife Mannion, Melvine Malard og Ella Toone, 2. mars 2025.

SJUERFOTBALL:

Bekreftet til World Sevens Football-turneringen: – En veldig spennende mulighet

Publisert Sist oppdatert

Bare noen dager etter kvinnenes FA-cupfinale skal Marc Skinners lag til Portugal for å delta i den første utgaven av turneringen World Sevens Football, en turnering klubben selv beskriver som «a game-changing tournament».

Ajax, Benfica og Bayern München er også bekreftet til turneringen, som spilles på Estadio António Coimbra da Mota i Estoril fra 21. mai til 23. mai. Uniteds sesong avsluttes med FA-cupfinalen søndag 18. mai. 

Det er snakk om sjuerfotball på halv elleverbane (og med noe mindre mål), og kamper på 30 minutter (2x15), og det kommer til å være to grupper på fire lag – og eventuelt en semifinale og en finale. 

– Dette er en veldig spennende mulighet til å være en del av noe nytt i kvinnefotballen, uttaler hovedtrener Marc Skinner.

– Vårt eneste fokus akkurat nå er på avslutte den hjemlige sesongen så sterkt som mulig i WSL og FA-cupen, og så kan vi dra til Portugal for å nyte det som kommer til å bli tre underholdende dager med rask og morsom sjuerfotball.

Den totale premiepotten i turneringen er på 5 millioner dollar.

Marc Skinner har uttalt seg positivt om Uniteds deltakelse.
Powered by Labrador CMS