Det så ut til å gå mot en ny uavgjortkamp mot Burnley for Darren Fletcher, men slik gikk det ikke.
På overtid scoret nemlig Louie Bradbury sitt andre mål for dagen, og sørget med det for en 2-1-seier for U18-laget mot Burnley.
Luca Scanlon, bror av Uniteds James Scanlon, scoret Burnleys mål.
Darren Fletcher, her fra FA Youth Cup-seieren på fredag, slapp å oppleve uavgjort borte mot Burnley for andre gang i januar.James Gill - Danehouse
Tidlig United-bytte
Annonse
United gjorde fire endringer på startoppstillingen fra Derby-kampen i FA Youth Cup på fredag.
Fred Heath, Jay McEvoy, Louie Bradbury og Nathaniel-Junior Brown kom inn for Cameron Byrne-Hughes, Godwill Kukonki, James Bailey og Chido Obi.
United måtte gjøre en ny endring før 20 minutter var spilt, for Bendito Mantato fikk en smell, og United tok ingen sjanser, og inn kom Douka Nkoto.
Før det hadde Louie Bradbury hatt kampens to første muligheter, etter forarbeid fra henholdsvis Yuel Helafu og Jariyah Shah.
Bendito Mantato i aksjon før han måtte ut.Zohaib Alam - MUFC
Tok ledelsen like før pause
Det var ikke bare Bradbury som hadde sjanser for United, som var det beste laget i førsteomgangen. JJ Gabriel og Nathaniel-Junior Brown hadde Uniteds beste muligheter utenom Bradburys to sjanser, i en ikke altfor velspilt omgang.
Burnley var frempå ved noen anledninger også, og Fred Heath måtte i aksjon, men det ble aldri spesielt farlig heller.
Like før pause tok uansett United ledelsen, da et Brown-innlegg ble styrt i nettet av Bradbury.
Annonse
Det var ikke så lett å se på reprisen om det var Bradbury eller en Burnley-forsvarsspiller som hadde den avgjørende touchen, men uansett tok United ledelsen.
Brown (i bakgrunnen) og Bradbury.Zohaib Alam - MUFC
Store United-sjanser til å punktere kampen
Andreomgangen startet med en rekke Burnley-dødballer og en stor sjanse til Junior Brown.
Han ble spilt flott gjennom av Shah, men Browns lave skuddforsøk ble stoppet av Burnley-keeper Feeney.
Bradbury hadde en stor sjanse til å score sitt andre etter rundt en time, da også han kom alene med Feeney, men igjen reddet målvakten.
Brown hadde et glimrende skuddforsøk som gikk i tverrliggeren, og det kunne vært et fantastisk mål for kantspilleren som allerede hadde den målgivende pasningen til det som på det tidspunktet så ut til å bli kampens eneste mål.
James Bailey kom inn for United med litt over et kvarter igjen, da han erstattet en god McEvoy, som slo mange gode pasninger på United-midtbanen.
Jay McEvoy slo flere gode gjennombruddspasninger fra sin dype midtbanerolle.Poppy Townson - MUFC
Burnley utlignet – men United avgjorde på overtid
Annonse
Med litt over ti minutter skjedde det som ikke skulle skje: Burnley utlignet.
De kom seg rundt på kanten, og fikk slått ballen inn foran United-målet, og der var den tidligere United-akademigutten Luca Scanlon og headet ballen forbi Heath og inn i mål.
United presset på for å få et vinnermål, og byttet også inn Jaume Camacho og Kai Rooney i håp om å få det til å skje, men det ble heller Louie Bradbury som slo til igjen.
Yuel Helafu slo en god pasning til JJ Gabriel, som for en gangs skyld fikk mye rom av Burnley-forsvaret ute, og han slo presist inn fra venstre til den godt plasserte Bradbury, som bare satte ballen i mål i det tredje overtidsminuttet.
United klatret opp igjen på andreplassen, men er fortsatt fire poeng bak suverene City, som også har spilt tre færre kamper.
JJ Gabriel hadde den målgivende pasningen til vinnermålet.Zohaib Alam - MUFC
Manchester United: Fred Heath – Rafe McCormack, Albert Mills, Daniel Armer (C), Yuel Helafu – Jariyah Shah (Jaume Camacho, 83.), Jay McEvoy (James Bailey, 74.) – Bendito Mantato (Douka Nkoto, 19.), JJ Gabriel, Nathaniel-Junior Brown (Kai Rooney, 83.) – Louie Bradbury.
Ubenyttet innbytter: Cameron Byrne-Hughes.
Annonse
LIVE:
1: Kampen er omsider i gang!
3: Brukbart United-angrep hvor Mantato spiller frem JJ Gabriel, men så stopper det litt opp fordi Burnley får mange mann mellom Gabriel og målet, og United heller starter på nytt.
6: Godt spill på høyresiden, men Shah og Mantato kommer seg ikke til noe skikkelig innlegg, og det ender med at ballen går ut etter at Mantato dyttes uten å få frispark.
8: Uniteds første skuddforsøk. Bradbury spilles inn i bakgrunn av Helafu, og han prøver å skyte med venstrefoten, men Feeney i Burnley-buret klarer å stoppe skuddet, om enn ikke holde det.
12: Ikke så mye som skjer. United spiller ganske tålmodig her, og jeg ser for meg at dette er en kamp hvor det potensielt kan løsne når United først scorer.
14: Stor sjanse! Jariyah Shah slår inn foran mål etter å ha blitt spilt flott frem av Mantato på høyresiden, men Feeney redder Bradburys skudd. Han gir en liten retur, men før Bradbury får avsluttet skikkelig på den blir det slått ut til hjørnespark.
15: Hjørnesparket ender med at Mills blir avblåst for offside når ballen kommer inn igjen i feltet etter at Burnley først fikk klarert.
16: Mantato ligger nede, og får behandling. Darren Fletcher benytter muligheten til å gi noen beskjeder til Gabriel og Helafu.
18: Det ser ut til at Mantato ikke kan fortsette.
19: BYTTE: Douka Nkoto erstatter Bendito Mantato.
26: Burnley får slått to ganger inn i feltet på kort tid. Den første heades unna av kaptein Armer, og den andre går rett i armene på Fred Heath i United-målet.
Annonse
27: Louie Bradbury prøver å runde keeper (som er laaaangt utenfor egen boks), og det ender med en kollisjon. Keeper får en liten touch på ballen, men går kraftig inn i Bradbury også. Ingenting, mener dommeren. Bradbury er ikke enig.
28: Burnley kommer seg til et skudd, men Heath har ingen problemer med å redde.
30: Michael Stanley i Burnley-forsvaret får utdelt det gule kortet for å ha stoppet Gabriel på ulovlig vis.
31: God redning av Burnley-keeper Feeney! Bra skuddforsøk fra Gabriel, etter godt forarbeid av Bradbury.
33: United får frispark på innleggshold – kanskje skuddhold også – ute på siden. JJ Gabriel gjør seg klar.
34: Gabriel slår inn til Armer, og han sender ballen videre mot mål, og der er en Burnley-forsvarsspiller som febrilsk får sendt ballen ut til hjørnespark, og med det hindrer en potensielt stor målsjanse.
35: God sjanse fra hjørnesparket! Ballen er fri, og McCormack får sendt ballen til Brown, og Brown får bare ikke en god nok berøring på ballen til å få ballen inn i nettet. Stor sjanse.
35: McEvoy får det gule kortet.
39: Daniel Armer får det gule kortet etter å ha holdt igjen en Burnley-spiller.
40: Ballen blir slått inn i United-boksen, og Heath bokser ballen ut.
45+1: MÅL! Like etter at overtiden er i gang, så setter Louie Bradbury (eller en Burnley-forsvarer) ballen i mål. Brown slår inn, og Bradbury er foran mål, og får pirket ballen forbi keeper. Ikke helt lett å se om det kan ha vært et selvmål, siden det var en Burnley-forsvarsspiller der som prøvde å stoppe Bradbury, men foreløpig har Bradbury fått målet. 1-0 til United, i alle fall!
45+1: Det ble lagt til tre minutter, forresten.
PAUSE.
46: Andre omgang er i gang, og United har ikke gjort noen (nye) bytter.
46: United vant skuddstatistikken i førsteomgangen 7-2 (5-1 i skudd på mål), og hadde ballen 69% av førsteomgangen.
47: Burnley prøver å slå et tidlig lavt innlegg, men McCormack får stoppet innlegget, og det blir et hjørnespark (som United får unna). Burnley kommer seg til slutt til et skuddforsøk etter at Shah mister ballen i eget forsvar, men skuddforsøket går utenfor mål.
48: Stor United-sjanse! Glimrende pasning gjennom fra Shah til Brown, som kommer alene med keeper litt ute mot venstre, og han prøver å trille ballen i det lengste hjørnet, men keeper får en hånd på den.
51: Burnley har vunnet fire hjørnespark i starten av denne andreomgangen, nå sist etter at So banket til via Albert Mills og ut. God sjanse, skapt av ex-red Luca Scanlon (lillebror av Uniteds James Scanlon). Foreløpig har United klart å forsvare dødballene, som Burnley stort sett slår kort. Trolig fordi United har gigantiske Fred Heath i målet, og noen ganske så svære midtstoppere.
54: Strålende McEvoy-pasning til Nkoto, men Nkoto kommer seg ikke til noe skikkelig innlegg.
56: Burnley med et skuddforsøk fra like innenfor boksen, ut mot siden, men Heath redder tilsynelatende enkelt.
61: God sjanse for United! McEvoy åpner opp forsvaret med en glimrende pasning til Bradbury, som løper i bakrom. Hans skudd alene med keeper stoppes. Returen havner hos JJ Gabriel, som etter hvert skyter fra en vanskelig vinkel, og skuddet går i nettveggen. Der kunne det fort stått 2-0 til United.
64: United spilte en liten stund med ti mann nå etter at McCormack blødde neseblod. Tilbake på banen nå.
69: Oisann! JUnior Brown dunker ballen i tverrliggeren! Den der kunne fort gått rett i krysset. Går innover, kommer seg unna noen Burnley-spillere, og skyter. Det var noe Ethan Williams-aktig over måten han dro med seg ballen innover på der.
71: Det ser ut til at James Bailey skal inn. Han kledde i alle fall av seg ytterjakken på United-benken nettopp, og jeg regner med at det ikke er fordi det er spesielt varmt.
74: BYTTE: James Bailey kommer inn for Jay McEvoy. McEvoy har vært god, så kanskje det er det gule kortet som ble avgjørende for at det var han som gikk ut.
76: Gult kort på Burnleys Troy Savage.
79: MÅL. Burnley får slått inn fra venstre, og Luca Scanlon header ballen i mål forbi Heath.
81: Plutselig stopper MUTV-sendingen, og vi vet dermed ikke hva som skjer siden MUTV-kommentatorduoen Liam Bradford og Arthur Albiston ikke er til stede på kampen.
84: Bildene er fortsatt ikke tilbake, men det skal stå 1-1 fortsatt.
85: Nå ser det ut til å være i orden igjen, så da kan vi forhåpentligvis følge sluttminuttene uten problemer. Kai Rooney og Jaume Camacho har kommet inn for United for Junior Brown og Jariyah Shah mens MUTV manglet bilder.
87: Burnley kommer seg til et lavt skudd, og Fred Heath er godt nede og redder.
90+1: United presser på. Det har ikke blitt sagt noe om hvor lenge det er lagt til foreløpig.
90+3: MÅL! Louie Bradbury setter ballen i mål! Helafu spiller flott frem JJ Gabriel, og han får tid til å slå et lavt og presist innlegg til Bradbury, som er på riktig sted til riktig tid, og bare setter ballen i mål. 2-1 til United!