Erik ten Hag vant 61 av sine 100 første kamper som United-manager.
Det er en statistikk som er bedre enn det Jürgen Klopp og Mikel Arteta kan skilte med. Ten Hag tror imidlertid den seiersprosenten ville vært langt høyere uten skader på nøkkelspillere.
– Den forteller meg at vi var på rett vei. Tenk om vi hadde flere spillere tilgjengelige så kunne det fort vært 70-75 seire. Det forteller meg også om en lys fremtid for dette laget når spillerne er tilgjengelige. Om du sammenligner det med andre managere og lag som er under oppbygging, og også tidligere i denne klubben, så kan du se at det er en lys fremtid for dette laget, sier Ten Hag.
Erik ten Hag mener fremtiden til United ser lys ut og mener de mange skadene må ta skylden for at det har gått trått denne sesongen. Marcus Rashford er klar til lørdagens kamp mot Everton etter å ha fått en smell mot byrivalen City.Matthew Peters
– Prosjektet går i rett retning når vi har alle mann tilgjengelige. Toppfotball handler om resultater og å vinne kamper. Det vet vi. Vi vil ha bedre resultater og spille på et høyere nivå. Det må vi gjøre med de spillerne som er tilgjengelige. Vi mangler nøkkelspillere som har stor innflytelse på måten vi skal spille på, sier Ten Hag.
Annonse
Nederlenderen fikk nok en gang spørsmål fra media om United trenger en cuptittel eller Champions League-plass om den inneværende sesongen skal bli sett på som godkjent.
Igjen pekte Ten Hag på skadesituasjonen United har måttet håndtere denne sesongen.
– Ingen lag kan ha så mange skader uten at det vises i kampene. Når vi har de beste tilgjengelig har prestasjonene vært gode. Når du mangler nøkkelspillere i lang tid blir det trøbbel. Men når vi har de beste tilgjengelige som i januar og februar ser du hva vi kan gjøre. Vi ønsker å ha suksess. Vi trenger å ha suksess. Det har ikke godt slik vi håpet så langt denne sesongen, men vi må kjempe for å vinne hver eneste kamp uavhengig av hvem som er motstander og vi må gjøre det med de spillerne som er tilgjengelige, sier Ten Hag.
Manchester United fikk en solid start på 2024, men to tap mot henholdsvis Fulham og Manchester City har igjen gjort avstanden opp til en Champions League-plass ukomfortabel stor.
Om United gjør jobben og sikrer tre poeng mot Everton, vil avstanden opp til enten Tottenham eller Aston Villa, og kanskje begge to, bli mindre etter helgens kamper siden Uniteds rivaler i kampen om en Champions League-plass møtes i Birmingham.
Sist United møtte Everton besørget Alejandro Garnacho en av tidenes flotteste scoringer i Premier League med sitt eventyrlige brassespark.Shaun Botterill
Everton har kun vunnet 2 av 31 Premier League-kamper mot United på Old Trafford. Den første seieren kom i Premier Leagues første sesong da Alex Fergusons menn tapte 0-3 i den første hjemmekampen, mens den foreløpig siste seieren for Everton kom i 2013 da Bryan Oviedos scoring ble kampens eneste.
Selv om statistikken er på Uniteds side, forventer Ten Hag en tøff kamp.
– Det er klart hva vi kan vente oss. Du kan se Sean Dyche sin struktur og hans stil. Han har gjort en god jobb med laget, og Everton er et vedig bra lag, men vi vet hva vi må gjøre for vinne kampen.