Manchester United bekrefter at den rutinerte 26-åringen har skrevet under for Manchester United.
Den walisiske landslagsspilleren forlater Reading som rykket ned fra WSL sist sesong.
– Det er en stor ære for meg å komme hit og dette er noe jeg har drømt om. Ambisjonene til klubben er det som har brakt meg hit og det var fantastisk å se hva United presterte sist sesong. Det er en fantastisk følelse å være en del av klubben nå og være med å bygge videre på det fantastiske fundamentet som er her, sier Evans til Manutd.com.
FRA RIVALER TIL MEDSPILLERE: Den tidligere Reading-spilleren Gemma Evans er nå klar for Manchester United hvor hun blir lagvenninne med Ella Toone.
Kvinnelagets manager Marc Skinner legger stor vekt på rutinen til Evans tilfører laget.
– Vi er glade for å kunne ønske Gemma velkommen til Manchester United-familien. Hun vil tilføre oss erfaring og rutine og gi oss en mer fleksibel spillestil. Erfaringen hun har fra landslaget og WSL, vil hjelpe oss til å kjempe på flere fronter, sier Skinner til Uniteds hjemmeside.