The King usikker på fremtiden

Franskmannen som mange mener er tidenes beste United-spiller, Eric Cantona, bekymrer seg for tiden etter Ferguson. "Han har total kontroll i klubben, men hva som skjer etter hans avgang er usikkert", sier den karismatiske fotballpensjonisten.

Publisert Sist oppdatert

Eric Cantona er kanskje det beste kjøpet Sir Alex Ferguson har gjort som Manchester United-manager. For £1,2 millioner ble han hentet fra Leeds i 1992. "Seks troféer fikk vi for den summen", har den adlede skotten senere uttalt. Nå bekymrer "The King" seg for hva som skjer etter hans tidligere sjefs avgang.

Tiden etter SAF usikker

"Klubbens filosofi vil aldri endre seg så lenge det sitter en mann som heter Sir Alex Ferguson i managerstolen", uttaler Uniteds tidligere nummer sju til The Sun. "Dessverre kan han ikke sitte der til evig tid, og jeg bekymrer meg for hva som skjer når han går av." Mannen som var kjent for å alltid ha kragen brettet opp når han spilte, mener at Sir Alex har enorm respekt, kontroll og popularitet både innad og utad i klubben. Det franske ballgeniet mener også at Ferguson er en viktig grunn til at vi har sett så få forandringer (bortsett fra gjelden) med den røde klubben fra Manchester etter at amerikaneren Malcolm Glazer kjøpte klubben i 2005. Derfor er vår tidligere superspiss usikker på tiden etter Ferguson, og det er nok ikke få United-supportere over hele verden som deler hans bekymringer.

Støtte til FCUM

Cantona benytter også anledningen til å støtte FC United of Manchester. "Idéen bak klubben er flott", mener den tidligere Leeds-spilleren. 42-åringen legger også til at han håper den unge klubben vinner Champions League i løpet av 50 års tid.

Powered by Labrador CMS