Deco til Chelsea

Den Brasil-fødte portugiseren ble mandagskveld rapportert klar for Scolaris Chelsea.

Publisert Sist oppdatert

Deco som hadde et godkjent EM, og som de siste sesongene har spilt for den spanske giganten Barcelona kostet ifølge rapportene omlag 80 millioner norske kroner. 30-åringen blir dermed raskt gjenforent med sin tidligere landslagstrener Luis Felipe Scolari, og sine landsmenn Carvalho, Ferreira og Bosingwa.

"Jeg er sikker på at jeg har gjort det riktige, og at jeg kan hjelpe Chelsea med å vinne trofèer igjen" forteller Deco til Chelsea TV. Den lille teknikeren fortsetter med å skryte over nivået på Premier League, og forteller at han trenger litt tid til å tilvenne seg den nye ligaen.

Deco-signingen ser ut til å være for å erstatte Frank Lampard, som er veldig sterkt aet til sin tidligere manager Josè Mourinho i Inter Milan. Deco har rukket i en alder av 30 år å vinne det som vinnes kan på klubbnivå – deriblant to Champions-League gull og en UEFA-cup triumf. Og kan helt sikkert tilføre Chelsea-midtbanen kreative krefter.

Kilde: SkySports, Chelsea FC.

Powered by Labrador CMS