Manchester United har et glimrende utgangspunkt foran onsdagens returoppgjør mot AC Milan på Old Trafford.
Edwin van der Sar er imidlertid klar på ingenting er avgjort riktig enda.
"Dette handler ikke om å revansjere oss på Milan, men vi har ikke lyst til å gjøre den samme feilen som vi gjorde for et par år siden da de slo oss ut i semifinalen," sier Uniteds keeperkjempe til ManUtd.com.
United og Milan har møtt hverandre fire ganger tidligere i turneringen, men De Røde Djevlene har aldri klart å ta seg videre på bekostning av milaneserne. Van der Sar var målvakt da Milan tok seg til finalen på bekostning av United i 2007.
"De spilte fantastisk godt på Old Trafford da vi vant 3-2 og Kaká sto for begge deres mål. Clarence Seedorf var fantastisk i begge kampene, spesielt på San Siro. Denne gangen fikk vi et flott resultat i Milan og nå må vi gjøre det vi kan for å gjøre det til en magisk aften på Old Trafford." konstanterer Van der Sar, og legger til at han uansett føler seg sikker på at United er i besittelse av den nødvendige kvaliteten og selvtilliten til å ta seg videre i turneringen.
"Vi er alltid selvsikre. Og jeg, på min side, har ikke spilt så mange kamper i Champions League denne sesongen så jeg har lenge sett frem til kamper som denne." forteller en offensiv Van der Sar, som forøvrig er den eneste spilleren i dagens United-tropp som har tatt skalpen av Milan. Det gjorde han som Ajax-spiller i 1995 da nederlenderne slo Milan i finalen.





