De tre tenåringene har overbevist klubbledelsen med sine prestasjoner på akademi- og reservenivå, og nå har de altså blitt belønnet for innsatsen med hver sin kontrakt.
Det er først og fremst midtbanespiller Matthew James som har imponert, blant annet med seks scoringer på 14 U18-kamper, og fire nettkjenninger for reservelaget, hvorav tre på nydelige langskudd.
Midtstopper Scott Wootton kom fra Liverpool i fjor, og har altså bare én sesong bak seg i United. Likevel betegnes han allerede nå som "påliteligheten selv". Han spilte jevnt og godt gjennom hele sesongen på akademiets førstelag.
Woottons stopperpartner gjennom mesteparten av sesongen, Oliver Gill, har stått frem som en fin lederskikkelse. Han kan spille både midtstopper og venstreback, og er på grunn av sin store størrelse også et farlig våpen på offensiv dødball. Oliver er sønn av Uniteds administrerende direktør, David Gill.
Kilde: ManUtd.com





