Liverpool besøker Old Trafford lørdag formiddag, og er nødt til å vinne for å holde drømmen om å vinne Premier League i live, noe Wayne Rooney skal sørge for at de ikke gjør.

 

"Vi er i førersetet i kampen om tittelen, og vi vet at vi så og si ødelegger Liverpools sjanser til å vinne serien hvis vi slår dem. Jeg er veldig opphisset foran kampen fordi jeg vokste opp som en Everton-supporter som hatet Liverpool, og det har ikke forandret seg", sa Rooney til MUTV.

 

Dette ble publisert på manutd.com, men noen timer senere var det at Rooney hater Liverpool fjernet. Til tross for hans meninger om Liverpool, var også Rooney imponert over hvordan Liverpool tok seg videre til Champions Leagues kvartfinale.

 

"Liverpool spilte veldig bra mot Madrid. De angrep med mye hurtighet, var aggressive og la press på Real."

 

"Kampene mot Liverpool er alltid nervepirrende, og jeg er sikker på at kampen vil være vanvittig med mange dueller. Det er en stor kamp, spesielt med tanke på hva som står på spill. Liverpool har vært gode hele sesongen, og har gjort et godt forsøk, men det ville vært fantastisk om vi kunne ødelegge forsøket deres."

 

Manchester United har fortsatt muligheten til å vinne kvintuppelen alle snakker om, og at United skulle ha muligheten til dette i 2009, er noe Rooney aldri ville trodd for noen år siden.

 

"Det ville vært en stor prestasjon hvis vi klarer å vinne serien for tredje året på rad, spesielt med tanke på at Abramovich kom til Chelsea og de vant den to sesonger på rad. På tidspunktet var det vanskelig å kunne se at noen andre skulle vinne serien, men vi har slått tilbake som klubb, og igjen vist at vi er et kvalitetslag. Fem trofèer er fortsatt mulig, og det er en herlig følelse. Vi vet det kommer til å bli tøft, men det er grunnen til at vi har den stallen vi har, og vi kommer til å trenge den."

 

Selv om nesten alt går Uniteds vei om dagen, mener spissen at laget har forbedringspotensiale, og da på hans område.

 

"Vi kan muligens nå et annet nivå. Med de spillerne vi har burde vi score flere mål, og vi kan fortsatt bli bedre."

 

Samtidig som han mener angrepsspillerne er i gang med å skjerpe seg, skryter han av de defensive sidene ved laget, og sammenligner det med da Chelsea vant serien så og si uten konkurranse.

 

"For tre eller fire år siden, pleide Chelsea å vinne kamper 1-0, og fikk de et mål, så det ikke ut som om de ville slippe inn mål. Det er det samme med oss nå. Med forsvaret vårt, er vi sikre på at vi kan holde på en ledelse. Men vi har jobbet hardt på trening med å bruke sjansene våre bedre, og i de to eller tre siste kampene, har vi vært bedre på det", avsluttet Wayne Rooney.

 

Kilde: The Times