Ryktene i etterkant av trekningen gikk på at mote- og fotballikonet nesten ikke klarte å holde tårene tilbake da han hørte hvilket lag han og lagkameratene i AC Milan skulle møte. Beckham bekrefter nå overfor Inside United i deres siste nummer, at trekningen vekte sterke følelser hos han.

 

"Det var bare en utrolig følelse å få høre at jeg skulle tilbake. Det var grunnen til at jeg ble så emosjonell når jeg hørte trekninga. Jeg møtte så mange fantastiske mennesker under min tid der, både på og utenfor banen, og jeg gleder meg til å se alle igjen. Det er verdens største klubb, og en du alltid ønsker å være en del av."

 

"Å reise fra klubben var virkelig tøft, og utvilsomt det hardeste jeg noen gang har måtte takle. Når du både er spiller og supporter av Manchester United, ønsker du aldri å forlate klubben."

 

Når det gjelder selve kampene, er Beckham svært usikker på hvordan han klarer å forberede seg.

 

"Jeg har aldri vært nervøs før avspark, men jeg er sikker på at det kommer til å bli annerledes foran disse to kampene. Sommerfuglene kommer garantert før dommeren blåser i gang."

 

På spørsmål om han vil feire en scoring i kampene, som i verste fall slår hans gamle klubb ut av turneringen, er han derimot krystallklar.

 

"Noen ganger kan følelsen ta overhånd når du scorer, men jeg tror likevel ikke jeg kommer til å feire da jeg respekterer både klubben og supporterne."

 

Avslutter Beckham, som bekrefter at han fortsatt har sesongkort på Old Trafford, og reiser på alle kampene han har tid til.