Uniteds skotske midtbanedynamo hevder at han er alt annet enn overrasket over det høye antallet selvmål som har gått Uniteds vei denne sesongen.
Til ManUtd.com sier Fletcher at det rett og slett skyldes noe så enkelt som at det er vanskelig å forsvare seg mot gode innlegg.
- Ja, det kommer av at vi setter motstanderne under press, forklarte han etter at United nok en gang dro fordel av et selvmål, denne gang i onsdagens kamp på Villa Park.
Hjemmelagets James Collins sto som hjelpeløs tilskuer da Ryan Giggs slo til på hel volley etter Nanis presise overlegg, og måtte bare konstatere at ballen spratt i mål via sin temporært paralyserte kneskål. Dermed ble Villa-forsvareren den niende motspilleren som har funnet nettmaskene for United hittil i sesongen. Selvmål har dermed klatret forbi Dimitar Berbatov og inntatt andreplassen på klubbens toppscorerliste, bak suverene Wayne Rooney!
Men Darren Fletcher synes altså ikke at dette er så veldig rart:
- Hvis man bare passer på å legge ballen inn i de rette områdene blir det vanskelig å forsvare seg. Om du klarer å stikke den mellom keeper og forsvaret foran ham, er det alltids en sjanse for at den når en av medspillerne dine på bakre. Hvis ikke, skaper ballen gjerne problemer for forsvarsspillerne. Heldigvis har det ført til at noen av dem har ekspedert den i eget nett.
- Samtidig, hvis man studerer selvmålene, vil man legge merke til at det bestandig kommer en United-spiller inn bakfra som med letthet kunne ha satt ballen i mål.
Fornøyd med ett poeng
Når det gjelder kampen for øvrig, var Fletcher rimelig godt fornøyd med å komme seg fra Villa Park med et uavgjort resultat.
- Ja, kampen sett under ett var det et godt poeng å få med seg. Vi hadde mesteparten av spillet i andre omgang, og følte oss komfortable med bare ti mann. Vi forsvarte oss godt bakover, samtidig som vi holdt formasjonene på midtbanen. Dermed fikk Villa problemer med å bryte oss ned. Når vi selv fikk muligheten til å angripe prøvde vi å gjøre det ved å spille fotball, og involvere Wayne.
- Giggsy sendte avgårde noen fine pasninger, og Valencia påførte dem store problemer med sitt vingspill. Vi skapte tilstrekkelig med halvsjanser (til at vi kunne ha vunnet), men til syvende og sist er vi fornøyd med det ene poenget.
- Selvfølgelig skulle vi gjerne ha kommet oss herfra med seier, men totalt sett var det likevel en fin kveld for oss, sa Fletcher, og slapp utvilsomt avgårde noen gode tanker i retning Goodison Park og sin gamle lagkamerat, Louis Saha.





