Til tross for at Tomasz Kuszczak ble henvist til benken for første gang på tolv kamper mot Burnley, mottar han likevel skryt for sine gode prestasjoner den siste tiden. Edwin van der Sar, som var tilbake mellom stengene for første gang på to måneder lørdag, mener at keeperkollegaen har levert gode forestillinger til tross for vanskelige arbeidsforhold.
"Jeg må si at Tomasz Kuszczak har håndtert de vanskelige forholdene på en utmerket måte", sier 39-åringen til MUTV. "Det har vært mange forsvarsspillere på sidelinjen den siste tiden, og forsvarsrekka har til tider bestått av flere midtbanespillere enn forsvarere. Likevel har han spilt bra, og jeg må gi ham mye anerkjennelse på grunn av det. For det har ikke vært enkelt, og jeg synes han har gjort det bra".
Likevel er det ikke bare fra den storvokste nederlenderen Uniteds polske reservemålvakt får ros. Sjefen sjøl, Sir Alex Ferguson, vil også ha et ord med i laget. "Tomasz har vært fantastisk for oss, og det er ikke noe negativt om ham når man sier at Edwin er et hakk bedre", uttaler den mektige skotten. "Van der Sar har 39 år, 130 landskamper og to Champions League-triumfer bak seg for å bevise den enorme rutinen han innehar."
Videre benytter også Ferguson muligheten til å skryte av nederlenderens prestasjon i comebacket mot Burnley. "Edwin har hatt en fantastisk karriere, og han beviste det i dag igjen. Han leverte en stor forestilling med sin stødighet og evne til å ta riktige avgjørelser."





