United leverte som kjent en maktdemonstrasjon av de sjeldne mot Chelsea på søndag og det kan knapt forventes at SAFs menn skal kunne klare å varte opp med en forestilling av tilsvarende kvalitet ikveld. Fletcher presiserer likevel at oppgaven tas på største alvor.

 

"Kampen kan ikke komme fort nok for oss...", forteller "Fletch" i følge Manutd.com. Midtbanekrigeren har vært blant Uniteds beste spillere så langt denne sesongen, og han nyter stor tillit hos sin landsmann, i sjefsstolen på Old Trafford. 24-åringen, som også er landslagskapten for sin nasjon, håper i likhet med sine lagkamerater å benytte kvelden til å krype opp i ryggen på ligaleder Liverpool. Men Uniteds nummer 24 er bevisst på faren hengekamper, av typen kveldens batalje mot Wigan, representerer.

 

"Vi ønsker ikke å ha kamper til gode, vi vil ha tre poeng bokført", hevder Fletcher, som forsikrer om at SAFs utvalgte, uansett hvem det måtte bli som entrer gressmatta på "drømmenes teater" ikveld, vil ha fokuset rettet mot å innhente forspranget til tittelrivalene. De røde djevlene kan imidlertid ikke regne med noen letttjent triumf mot mannskapet til Steve Bruce. Wigan er næmlig formlaget fremfor noen i Premier League for tiden, og Fletcher har da også registrert at kveldens motstander er et lag i medgang.

 

"Wigan har hatt en god sesong og de vil komme til Old Trafford med ambisjoner om å skape furore. De kjemper dessuten for sin posisjon i ligaen", sier Fletcher, og poengterer at årets utgave av Premier League er så jevn at at hver enkelt kamps poengfangst kan gjøre store utslag på tabellsituasjonen. Nettopp under slike forhold finnes det ikke rom for konsentrasjonssvikt, og Fletcher betoner viktigheten av å behandle samtlige motstandere med respekt.

 

"Man må være 100 prosent skjerpet, ikke bare mot toppklubbene, men mot alle lag" understreker han. Fletcher er imidlertid klar på at United, fullt ut er forberedt på å takle de kommende måneders utfordringer, preget av et tett kampprogram og minimal feilmargin.

 

"Det er noe stort for alle, spillerene støtteapparatet og fansen, men de har vært med på det før, og vet hvordan det er å jakte på trofeer"

 

Det er bare å slutte seg seg til den lojalje og hardarbeidende skotten, og håpe at United-mannskapet nok engang kan benytte sin betydlige erfaring, og gi oss enda en suksessrik sesong.

 

 

Kilde: Manutd.com