Uniteds kompromissløse serber skal håndtere Wolfsburgs fryktede spissduo i morgen kveld. Braslianske Grafite scoret 28 mål og bosniske Edin Dzeko fant veien til nettmaskene 26 ganger i Bundesligaen forrige sesong.
- De er de tyske mesterne og de har kvalitetsspillere - spesielt på topp. Det blir en tøff kamp, og jeg tror vi blir de to lagene som kjemper om førsteplassen i gruppen, sier Vidic til ManUtd.com.
Wolfsburg har de siste sesongene fått sving på sakene med tidligere Bayern München-manager Felix Magath ved roret. I fjor vant ulvene sitt første seriemesterskap noensinne. Nå er det Armin Veh som leder tyskerne, og Wolfsburg har tapt tre av syv kamper så langt denne sesongen.
- Når man ikke kjenner laget og spillerne, vet man ikke alltid hva slags kamp man kan forvente. Det er imidlertid derfor vi har mennesker i klubben som jobber med det, og som viser oss videoer slik at vi eksakt kan finne ut av hvordan de spiller før kampen. Det er en viktig del av forberedelsene, for vi er nødt til å vite hva vi kan forvente av spillerne vi skal møte, for det er de små detaljene som kan utgjøre en forskjell.
Tidligere Newcastle-spiller Obefami Martins kan bli en av angriperne Vidic skal temme.
- Alle ønsker å spille bra og slå Manchester United. Det er det høyeste nivå man kan spille på, og alle ønsker å vise hva dem står for. Det er ikke noe nytt for oss, vi opplever det hver eneste uke. Vi må bare konsentrere om oss selv, trene hardt og forbedre oss, sier Vidic.
Du kan lese et eksklusivt intervju med Nemanja Vidic i den nyeste utgaven av United-Supporteren.





