Ferguson var naturlig nok skuffet etter den svake laginnsatsen mot Aston Villa.

 

- Vi var inne i sekstenmeteren deres i store deler av andre omgang, og vi skapte en del store målsjanser. Vi trengte et mål for å slå tilbake og det ville sannsynligvis endret kampen helt. Det var bare en av de dagene hvor ballen ikke ville inn, sa Sir Alex til MUTV.

 

- Jeg synes vi fortjente poeng etter prestasjonene i andre omgang.

 

Selv om United-mannskapet sviktet, var den mektige skotten full av lovord om Aston Villas opptreden på Old Trafford.

 

- Forsvarerne deres jobbet for livet og fortjener honnør. De var oppe i spillerne våre og blokkerte skudd - de gjorde alt de kunne. Det var en sterk forestilling av dem, skrøt manageren av gjestene fra Birmingham.

 

Sir Alex er ikke for langt nede etter sesongens første hjemmetap. Han er forberedt på at både United og andre klubber kommer til å snuble utover i sesongen.

 

- Dette er en vanskelig liga. Lag vil avgi poeng, det er de harde fakta. Jeg har sagt det gang etter gang; vi har en god sjanse så lenge vi er i kontakt med lederlaget i januar. Forhåpentligvis kan vi legge dette bak oss og få det resultatet vi trenger mot Wolves på tirsdag.