Dermed taler alt for at dansken vil bli værende på sidelinjen i minst en måned, og står i fare for å miste det viktige bortemøtet med Tottenham den 4. mars. Fra før av er det klart at han også må stå over søndagens møte med Chelsea, og videre mot Liverpool (11. februar), Ajax (16. og 23. februar) og Norwich (26. februar).

Vi understreker at United ikke har bekreftet meldingen i Mirror.

Også De Gea er skadet

Mandag lød det forlydender om at David De Gea var blitt syk og dermed måtte - i likhet med Lindegaard - trekke seg fra kampen mot Stoke dagen etter.
I ettertid viser det seg imidlertid at spanjolen fikk seg en smell mot slutten av mandagens treningsøkt, og at det er grunnen til at han ikke kunne vokte buret mot pottemakerne.

Ny mulighet for Amos?

Det har ikke fremkommet noen opplysninger om alvorlighetsgraden i De Geas skade, men uansett ser det ut til at Ben Amos i det minste må belage seg på å måtte spille en rolle under søndagens Premier League-møte med Chelsea i London.

I Lindegaard og De Geas fravær, fikk 21-åringen sin Premier League-debut mot Stoke, og sjansen stiger for at han får sin kamp nummer to på Stamford Bridge til helgen.