Manchester United møter Tottenham til oppgjør i Premier League lørdag, og dersom Ryan Giggs blir en av sjefens utvalgte, blir dette legendens 800. opptreden i den røde trøya. Ferguson mener Uniteds nummer elleve har vært strålende denne sesongen, men at han i tillegg fortjener prisen på grunn av sine tidligere prestasjoner og sin innsats.
Giggs har til nå kun mottatt prisen som årets unge spiller, men aldri fått utmerkelsen for årets spiller. Giggs er sammen med lagkameratene Edwin van der Sar, Rio Ferdinand, Nemanja Vidic, Cristiano Ronaldo og Liverpools Steven Gerrard spillerne som har mulighet til å stikke av med utmerkelsen for sine prestasjoner denne sesongen.
Til tross for en strålende sesong av Vidic, som mange også holder som favoritt før kåringen, håper Sir Alex at trollmannen fra Wales får utmerkelsen han fortjener.
"Jeg håper virkelig Giggs får utmerkelsen. Han har spilt 30 kamper denne sesongen, til tross for en rullering i laget som har gjør at ingen får spille hver kamp. Forhåpentligvis blir han belønnet med prisen for årets spiller på grunn av sitt bidrag til spillet. Jeg mener han fortjener det," uttaler Ferguson om sin aldrende stjerne, og legger til: "Han er den mest respekterte spilleren i klubben vår. Det han har oppnådd er en inspirasjon for alle!"
Sir Alex mener også det faktum at Giggs, som er et "local lad", til en viss grad har gjort at waliseren er så høyt elsket som han er. Men sjefen er rask til å avfeie at denne faktoren er hovedgrunnen.
"Det hjelper jo at han er oppvokst her, men en må ha evnen, såklart. Det er den avgjørende faktoren."
"At Giggs har vært på toppnivå så lenge, er utrolig! Vi er en veldig spesiell klubb, og er heldige som har spillere som tilbringer hele karrieren sin her," avslutter sjefen.





