Da lagene møtte hverandre i Liverpool i oktober i fjor fikk United over tusen mindre billetter enn det de egentlig hadde krav på, ettersom vaktene på Anfield har slitt med United-fans som blokkerer innganger og trappeoppganger. Bystyret i Liverpool stod bak avgjørelsen, men sa samtidig at dersom lagene møttes igjen i cupen denne sesongen, skulle vedtaket vurderes på nytt.
Nå har altså lagene trukket hverandre igjen, men denne gangen er det mer gledelige nyheter fra Merseyside.
FA-cupregler gir bortesupporterne flere billetter i utgangspunktet, så United har egentlig krav på 6791 billetter til oppgjøret. Det kravet kommer nesten til å bli tilfredsstilt, melder RedsAway.com, og minimum 6000 billetter kommer til å bli gitt til tilreisende United-supportere.
- Vi har tatt med i beregningen hvordan Manchester United-supportere oppførte seg i den seneste Premier League-kampen når det kom til blokkering av innganger og trappeoppganger, sier Stephen Clare i Liverpool byråd.
- Vi følte det fortsatt var til stede, men ikke så alvorlig som tidligere år. Enten var det på grunn av den økte publisiteten rundt det eller det faktum at det var færre supportere til stede.
Grunnen til at United ikke får den fulle allokeringen er at sikkerheten skal ivaretas. De to ytterste setene i hver rad i borteseksjonen kommer ikke til å bli solgt, noe som tilsvarer rundt 300 billetter. I tillegg skal noen ekstra seter holdes åpne mellom Anfield Road End og Centenary Stand.
Totalt betyr det uansett at United kan sende over tre ganger så mange supportere til Anfield nå enn til tilsvarende møte i oktober.





