Scunthorpe United FC

Factbox-line Kallenavn: The Irons
Factbox-line Stiftet: 1899
Factbox-line Stadion: Glanford Park
Factbox-line Kapasitet: 9.088
Factbox-line Ligalassering pr. 2/9: Nr. 11 i Championship
Factbox-line Manager: Nigel Adkins
Factbox-line Mest kjente, tidl. spillere: Ian Storey-Moore, Kevin Keegan, Ray Clemence

Om knappe tre uker, onsdag 22. september kl. 20:45, braker det løs. Da dukker Manchester United, de to siste års vinnere av Englands nest største cupturnering, opp til 3. rundeoppgjør i Ligacupen.

Og på Glanford Park, et stadionanlegg med kapasitet til maksimalt 9.088 tilskuere, jobbes det febrilsk med å gjøre alt klart til tidenes begivenhet.

Den lille Championship-klubben, som i 2009/10 gjorde sin beste sesong noengang ved å overleve på engelsk fotballs nest øverste nivå for første gang siden begynnelsen av 1960-tallet, merker kolossal pågang fra folk som vil sikre seg adgang til møtet med Englands største klubb.

United-fans kjøper sesongkort!

Billettsalget starter først i morgen, fredag, men da kun til klubbens sesongkortinnehavere. Og dem har det etter hvert blitt mange av. På billettkontoret har man i tiden som har gått siden 3. rundetrekningen, merket seg at et uvanlig stort antall Mancunians har tatt turen til den lille byen i Lincolnshire, i håp om å få kjøpt nettopp sesongkort til Glanford Park!

- Ellers har vi allerede solgt ut alle sponsorpakkene våre og restauranten her er fullbooket, sier klubbens markedsansvarlige, Michelle Harness, til ThisIsScunthorpe.co.uk.

- I tillegg opplever vi stor pågang fra firmaer som ønsker reklameplass til cupoppgjøret, - for ikke å snakke om at vi har mottatt hundrevis av søknader fra foreldre som har forhåpninger om at avkommet skal få være klubbmaskot, sier en uvanlig travelt opptatt markedssjef.

 

Manchester - Scunthorpe, via M62 = Ca. 143 km

 


Vis større kart