(B) New England 4-1 (0-0)

14.07.2011 02:00

Turnering: Tr.kamp
Bane: Gillette Stadium, Foxborough
Tilskuere: 51.523

Målscorere:
Fotball1-0 Owen (Carrick) (50)
Fotball2-0 Macheda (Carrick) (54)
Fotball2-1 Mansally (57)
Fotball3-1 Macheda (60)
Fotball4-1 Park (Giggs) (80)

Kort:

Innbytternes kveld

Samtlige scoringer ble satt inn i 2. omgang, etter at spissduoen Wayne Rooney og Dimitar Berbatov hadde takket for seg i pausen. De to svidde flere gode muligheter mot kompakte og forsiktige verter, men skulle snart få en scoringsleksjon av sine respektive innbyttere, Michael Owen og Federico Macheda.

Førstnevnte fant nettmaskene bare fem minutter etter sin inntreden, da han kaldt plasserte ballen utenfor keepers rekkevidde og inn i det lengste hjørnet, mens Macheda fulgte opp med to flotte mål henholdsvis fire og ti minutter senere.
Midt imellom italienerens scoringer reduserte for øvrig hjemmelaget til 2-1 med en særdeles heldig scoring, da et frispark endret retning i muren og satte Anders Lindegaard helt ut av spill.

Ti minutter før slutt fastsatte så nok en innbytter, Ji-sung Park, resultatet til 4-1, ved å chippe ballen elegant over keeper etter et strålende angrep.

Fin gjennomkjøring

Nå verken kan eller skal vi legge særlig vekt på utfallet av denne kampen. New England Revolution, for øvrig ledet av den tidligere Liverpool-spilleren Steve Nicol, var ingen fryktinngydende motstander, og først og fremst interessert i å holde tett bakover. Det klarte de altså i 50 minutter.
Likevel var rødtrøyene de "revolusjonære" vertene overlegne gjennom hele oppgjøret, og kunne fort ha vunnet med enda større sifre. Spillerne virket allerede nå, en hel måned før det braker løs med en ny Premier League-sesong, å være i god fysisk forfatning. Som forventet på denne tiden av året var der øyeblikk da touchen ikke satt helt som den skulle, men generelt sett har spillerne all ære av innsatsen de la for dagen.

Oppløftende Young-debut

Det gjelder også kveldens United-debutant, Ashley Young (bildet under). Den tidligere Aston Villa-spilleren har hatt knapt med tid til å bli kjent med sine nye lagkamerater, men etterlot et solid inntrykk. Han fikk spille i 66 minutter før han ble byttet ut, og klarte seg stort sett utmerket i rollen som venstrekant.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Her kan du lese LIVE-tekstoppdateringen fra kampen.