Wilson drømmer om debut

James Wilson håper han får sin Premier League-debut før sesongen er over.

Publisert Sist oppdatert

Da United nylig reiste til Newcastle, var James Wilson på benken, men 18-åringen fikk ikke muligheten til å gjøre sin debut. Nå håper han at han får en ny sjanse før sesongen er over.

Benken mot Newcastle

Den unge spissen, som nå har blitt intervjuet av Inside United, sier at han har troen på at han kan bli en del av førstelaget.

– Forhåpentligvis er det ikke for langt unna. Det ville vært fantastisk, og det er det man hele tiden jobber mot. Hver eneste uke så tenker jeg at jeg kan være en del av laget, sa Wilson.

Håper på ny sjanse

Wilson har levert scoringer på løpende bånd for U21-laget denne sesongen, men det var David Moyes som tok han med til Newcastle. Om Ryan Giggs kommer til å gjøre det samme, gjenstår å se.

– Det ville vært fantastisk å få noen minutter på banen, og en ekte erfaring så jeg kan se hvor annerledes det er å spille på det nivået. Jeg trenger å vite hvordan jeg kan takle atmosfæren, presset og alt annet.

– Det var stort å få være med laget på St James’ Park, og se hvordan alt fungertet. Oppvarmingen var helt annerledes. Jeg var der sammen med Nemanja Vidic og Tom Cleverley. Det er vanligvis ikke tusenvis av fans som følger med når vi varmer opp med reservene.

 

Powered by Labrador CMS